Logo

अवैध रुपमा अकुत सम्पत्ति कमाउने १३ जनामाथि अनुसन्धानकाठमाडौँ, २८ कात्तिक । अवैध रुपमा अकुत सम्पत्ति कमाएको भन्दै १३ जनाविरुद्ध सम्पत्ति शुद्धीकरणसम्बन्धी अनुसन्धान सुरु गरिएको छ । निर्माण सामग्री गिट्टी, ढुङ्गा, बालुवा र इँटा डिपो सञ्चालनका नाममा अवैध तथा अकुत सम्पत्ति कमाएको अभियोगमा उनीहरुमाथि अनुसन्धान सुरु गरिएको हो ।

घर तथा भवन निर्माण सामग्रीहरू मापदण्डभन्दा कमतौलको पठाई सर्वसाधारणलाई ठगी गरेको अभियोगमा महानगरीय प्रहरी अपराध महाशाखाले यही कात्तिक १ गते काठमाडौँका विभिन्न स्थानबाट २३ वटा सवारी, १३ सञ्चालक र २३ जना सवारी चालकलाई पक्राउ गरेको थियोे । मिनी ट्रकमा सय क्युफिट मापदण्ड अनुसारको निर्माण सामग्री पठाउनुपर्नेमा डिपो सञ्चालकहरूले ८२ क्युफिट मात्र पठाउने गरेको उजुरीका आधारमा ठगी मुद्दाका अतिरिक्त सम्पत्ति शुद्धीकरणमा अनुसन्धान सुरु गरिएको हो ।

अपराध महाशाखाका अनुसार, डिपो सञ्चालकहरू पञ्चेश्वर स्वयम्भुका प्रमुख महेश्वर श्रेष्ठ, रन्जित एन्ड रन्जितका रन्जित थापा, धनेश्वर महादेवका सन्तोष कुँवर, खाँडादेवीका प्रकाश भण्डारी र कामनाका बद्री गिरीको सम्पत्ति छानबिनका लागि अनुसन्धान सुरु गरिएको हो ।
त्यस्तै, शुभकामनाका सञ्चालक सुरेन्द्र केसी, महालक्ष्मीका लक्ष्मण श्रेष्ठ, बज्रका वीरेन्द्र कुइँकेल, गरिमाजका श्याम मगर, जेबीएसका सन्देश लामा र माधव पण्डितविरुद्ध थप कानुनी प्रक्रिया अगाडि बढाइएको महाशाखाले जनाएको छ।

महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँले डिपो सञ्चालकहरू विरुद्धको ठगी मुद्दा किनारा लाग्नेबित्तिकै सम्पत्ति शुद्धीकरण विभागबाट अर्को मुद्दा दर्ता गर्ने तयारी गरेको जनाएको छ । धेरैजसो डिपो सञ्चालकसँग अवैध सम्पत्ति देखिएको पुष्टि भएको छ । विभिन्न क्रसर उद्योग, बालुवा खानी तथा इँटा भट्टाबाट निर्माण सामग्री खरिद गरी डिपो राखेर बिक्री गर्दा १० वर्षमा १० करोड रुपियाँसम्मको सम्पत्ति थुपार्नु आफैमा रहस्यमय भएकाले अनुसन्धान गर्नुपरेको भनाइ प्रहरीको छ ।

यस्तै, ठगी अपराधमा संलग्न रहेको अभियोगमा महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरले पनि ३४ जना डिपो सञ्चालकलाई पक्राउ गरेको छ । त्यस क्षेत्रमा पनि तोकिएको मापदण्डभन्दा कम सामग्री ढुवानी गरी उपभोक्तालाई ठगी गरेको आरोप प्रहरीको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्