Logo

पाकिस्तानका पूर्वराष्ट्रपति मुशर्रफलाई मृत्युदण्डको फैसलाकाठमाडौं, १ पुस । पाकिस्तानको एक अदालतले पूर्वराष्ट्रपति एवम् पूर्व सैन्य शासक परवेज मुशर्रफलाई देशद्रोहको अभियोगमा मृत्युदण्डको फैसला सुनाएको छ । नोभेम्बर ३, २००७ मा संकटकालको घोषणा गरेको मुद्दामा उनलाई दोषी ठहर गरिएको हो ।

पेशावर उच्च अदालतका मुख्य न्यायधीश सम्मिलित तीन सदस्यीय इजलासले मुशर्रफलाई देशद्रोहको मुद्दामा दोषी ठहर गरेको हो । बीबीसीका अनुसार मुद्दाको फैसलाको क्रममा दुईजना न्यायधीश अदालतको पक्षमा हुँदा अर्का एकजनाले मृत्युदण्डको फैसलामा असहमति जनाएको छ ।
वर्ष २०१३ देखि उक्त मुद्दा विचाराधीन थियो ।

१९९९ मा सेनाको सहयोगमा सत्ता हातमा लिएका मुशर्रफ वर्ष २००१ देखि २००८ सम्म पाकिस्तानको राष्ट्रपति भएका थिए । मुशर्रफ हाल यूएईमा बस्दै आएका छन् । औषधी उपचारका लागि बाहिर जानुपर्ने देखिएपछि अदालतले उनलाई २०१६ मा विदेश जाने अनुमति दिएको थियो ।

आफ्नो कार्यकाल थप्न वर्ष २००७ मा उनले संकटकाल घोषणा गरेका थिए । उक्त मुद्दाको सुनुवाइमा अदालतले आदेश गरेको हो । पाकिस्तानको संविधानको अवज्ञा गरेको आरोपमा अदालती बहसमा उभिने मुशर्रफ पहिलो सैन्य शासक हुन् ।
एजेन्सी

प्रतिक्रिया दिनुहोस्